Tribina o digitalnom nasilju

Decembra 2017. godine u gimnaziji Svetozar Marković u Nišu, održana je tribina o digitalnom nasilju. Tom prilikom otvorene su mnoge aktuelne i važne teme o oblicima digitalnog nasilja, opasnostima i prednostima korišćenja interneta, psihološkim aspektima vršnjačkog nasilja, koje je zbog uticaja modernih tehnologija dobilo još jednu novu dimenziju. Govorilo se o najčešćim uzrocima i vidovima digitalnog nasilja, prevenciji i načinima na koje se možemo zaštiti ukoliko već postoji i dođe do nekog oblika digitalnog nasilja. Podeljena su neka lična iskustva, razmenjena mišljenja, pokrenuta mnoga pitanja. Zaključeno je da samo stvaranje i negovanje pozitivne interpersonalne klime, odnosa poverenja, uvažavanja i poštovanja između učenika, nastavnika i roditelja, kao i preuzimanje lične odgovornosti i svesnosti o tome na koji način koristimo modernu tehnologiju predstavlja siguran i pravi put korišćenja digitalnih tehnologija.

Tribina digitalno nasilje - dec2017 - 1 Tribina digitalno nasilje - dec2017 - 3

Tribinu su vodili profesori sa Univerziteta Singidunum doc. dr Miodrag Živković, nastavnik informatičke grupe predmeta i doc. dr Milica Čolović, nastavnik psihologije, kao i psiholog škole Dragana Radosavljević, tako da je ovoj aktuelnoj problematici pristupljeno iz dva najznačajnija komplementarna ugla. Preko 120 učenika prve, druge i treće godine sa par nastavnika učestvovalo je u radu tribine.

Tribina digitalno nasilje - dec2017 - 2 Tribina digitalno nasilje - dec2017 - 4
Univerzitet Singidunum © 2018