Stručno putovanje: Portorož-Piran-Postojna-Bled-Ljubljana

Poštovani studenti,

u periodu od 26. do 29. maja 2017. godine se organizuje stručno studijsko putovanje za studente Fakulteta za turistički i hotelijerski menadžment, stipendiste, članove Medija kluba, članove Studentskog Parlamenta i druge zainteresovane studente: Beograd - Portorož - Piran - Postojna - Kranj - Bled - Bohinj - Ljubljana - Brežice - Terme Čatež.

strucno-putovanje-portoroz-pran-postojna-bled-ljubljana-ljubljana strucno-putovanje-portoroz-pran-postojna-bled-ljubljana-ljubljana-centar

PETAK 26. MAJ 2017.

Polazak u večernjim satima sa parkinga Univerziteta Singidunum, Kumodraška 261. Polazak je iz Beograda (studenti iz Niša i Novog Sada individualno dolaze do Beograda). Noćna vožnja kroz Srbiju, Hrvatsku i Sloveniju sa zadržavanjima na granicama.

SUBOTA 27. MAJ 2017.

Dolazak u slovenačko letovalište PORTOROŽ. Stručna poseta hotelu Kempinski Palace u Portorožu, a zatim poseta Fakultetu za turizam TURISTICA Portorož.

strucno-putovanje-portoroz-pran-postojna-bled-ljubljana-portoroz-piran strucno-putovanje-portoroz-pran-postojna-bled-ljubljana-piran

Odlazak u obližnji PIRAN. Po dolasku sledi kraća šetnja do glavnog Tartinijevog trga na kojem se nalaze najlepše gradske palate (Venecijanska kuća…), spomenik kompozitoru Đuzepe Tartiniju i malena crkva Sv. Petra. Slobodno vreme za uživanje u sjajnom ambijentu grada i šetnju do crkve Sv. Đorđa i rta Madone (Punta).

Nastavak putovanja ka Postojni. Poseta Postojnskoj jami.

strucno-putovanje-portoroz-pran-postojna-bled-ljubljana-postojnska-jama strucno-putovanje-portoroz-pran-postojna-bled-ljubljana-hotel-creina-kranj

Dolazak u Kranj u večernjim satima. Sveštaj u hotel Creina 4* u Kranju u dvokrevetne, trokrevetne i četvorokrevetne sobe. Noćenje.

NEDELJA 28. MAJ 2017.

Doručak. Obilazak Kranja u pratnji vodiča, a zatim odlazak na izlet do BLEDA i BOHINJA. Po dolasku sledi šetnja do Bledskog jezera uz panoramski osvrt na Bledsko ostrvo i Bledski zamak. Slobodno vreme za uživanje u prelepom Bledu i za degustiranje čuvenih „kremnih rezina“ (krempite). Mogućnost organizovanja (fakultativno) mini krstarenja sa pletnama (tradicionalni Bledski čamci) po Bledskom jezeru sa posetom Marijanskom svetilištu na Bledskom ostrvu uz čudesno pripovedanje legende.

strucno-putovanje-portoroz-pran-postojna-bled-ljubljana-bled-1 strucno-putovanje-portoroz-pran-postojna-bled-ljubljana-bled-2

Odlazak do Bohinjskog jezera.

Povratak u Kranj. Slobodno vreme. Noćenje.

PONEDELJAK 29. MAJ 2017.

Ljubljana - obilazak grada sa vodičem i slobodno vreme u Ljubljani.

Obilazak slovenačke prestonice uz razgledanje najlepših delova istorijskog centra grada: Prešernov trg sa spomenikom čuvenom slovenačkom pesniku France Prešernu i Franjevačkom crkvom, Tromostovlje - remek-delo slovenačkog arhitekte Plečnika na reci Ljubljanici, katedrala Sv. Nikole, Rotovž - Gradska kuća sa malim zvonikom, Zmajski most – jedan od najvoljenijih simbola Ljubljane, panoramski osvrt na Ljubljanski grad - srednjovekovni zamak koji kruniše brdo koje se uzdiže iznad istorijskog centra grada… Slobodno vreme za individualne aktivnosti (posetite Ljubljanski grad sa vožnjom funikularom). Polazak iz Ljubljane u dogovoreno vreme.

Poseta Brežicama i Fakultetu za turizam Brežice, Univerziteta u Mariboru.

Zajedno sa domaćinima iz Brežica - stručna poseta Termama Čatež.

Vožnja kroz Hrvatsku sa usputnim pauzama. Dolazak u Beograd u večernjim satima.

Cena aranžmana obuhvata:

• prevoz autobusom FUDEKSa
  • 2 ND u hotelu CREINA 4* u Kranju
  • Obilaske prema programu uz pratnju vodiča - Ljubljana, Bled, Portorož, Piran, Kranj, Bohinj
  • Međunarodno zdravstveno putno osiguranje
  • Poseta hotelu Kempinski Palace Portorož
  • Poseta Fakultetu TURISTICA Portorož
  • Poseta Fakultetu za turizam u Brežicama
  • Poseta Termama Čatež

U cenu aranžmana nije uračunato:

• ulaznice za Postojnsku jamu

Cena aranžmana je:

16.800 dinara (fiksno u dinarima bez obzira na promene kursa) u 6 jednakih mesečnih rata - od aprila do septembra 2017. godine po 2800 dinara mesečno

strucno-putovanje-portoroz-pran-postojna-bled-ljubljana-hotel-kempinski strucno-putovanje-portoroz-pran-postojna-bled-ljubljana-fakultet-turistica

Prijave i sve dodatne informacije do četvrtka 20. aprila 2017. godine na mail ekskurzija|mmnkk|singimail.rs.

(U prijavi poslati ime i prezime, broj indeksa, kontakt telefon, broj pasoša i JMBG zbog osiguranja).

Stručna ekskurzija Slovenija

Broj mesta je ograničen.